Gradonačelnik Otočca Goran Bukovac sudjelovao na božićnoj liturgiji u pravoslavnoj crkvi

Gradonačelnik Otočca Goran Bukovac jutros je sudjelovao na božićnoj liturgiji održanoj u pravoslavnoj crkvi sv. Georgija Velikomučenikau u Otočcu, povodom proslave Božića prema julijanskom kalendaru. Sveta liturgija započela je u 8 sati, a okupila je manji broj vjernika koji su u miru i molitvi obilježili jedan od najvećih kršćanskih blagdana.

Unatoč skromnom broju okupljenih, božićno slavlje proteklo je u toploj i dostojanstvenoj atmosferi, uz poruke mira, zajedništva i nade. Sudjelovanjem na liturgiji, gradonačelnik je još jednom izrazio poštovanje prema svim vjerskim zajednicama koje djeluju na području Grada Otočca te naglasio važnost međusobnog uvažavanja i suživota.

„Božić je blagdan koji nas podsjeća na temeljne vrijednosti – mir, solidarnost i brigu za bližnje. Važno je da kao zajednica njegujemo međusobno poštovanje i otvorenost, bez obzira na različitosti“, istaknuo je gradonačelnik Bukovac nakon mise.

Grad Otočac, kao sredina u kojoj stoljećima zajedno žive ljudi različitih vjeroispovijesti, nastavlja graditi odnose međusobnog razumijevanja i podrške, a ovakvi susreti dodatno potvrđuju važnost dijaloga i zajedništva u lokalnoj zajednici, istaknuo je Bukovac, s čestitkom Hristos se rodi!

Nacionalnoplus

Podijeli objavu